Yahoo Web Search

Search results

  1. Vikipedija na srpskom jeziku koristi i specijalne oznake (tagove) za reči koje ne treba da menjaju pismo (imena na drugim jezicima, citati, itd). Specijalne oznake koje se koriste za sprečavanje transliteracije su:

    • B2B
    • B2C
    • CC
    • CEO
    • CFO
    • CMS
    • CTA
    • DM
    • Eta
    • HR

    Skraćenica pojma business-to-business. Označava vrstu elektroničkog poslovanja usmjerenog na razmjenu roba, servisa i usluga između organizacija. Povezano: Kako koristiti engleske kratice u elektroničkoj komunikaciji

    Skraćenica B2C je kratica za business-to-consumer. Za razliku od prethodnog pojma, onačava poslovanje organizacije s krajnjim korisnicima.

    U elektroničkoj se komunikaciji opcija cc (carbon copy) koristi za obavještavanje ostalih sugovornika kada je, kome i što poslano. Ona se dakle, odnosi na slanje kopije prepiske ili e-maila dodatnoj osobi.

    Sigurni smo da ste čuli za ovu skraćenicu titule Chief Executive Officer. Koristi se za upućivanje na izvršnog direktora ili šefa poslovne organizacije.

    Kao i prethodna, kratica CFO označava titulu, i to financijskog direktora (Chief Financial Officer).

    Content Management System je sustav koji omogućuje dodavanje, ažuriranje i uređivanje sadržaja web stranica. Primjeri ovakvih sustava su WordPress, Joomla, Wix i drugi.

    Ova skraćenica označava “Call to Action”, i predstavlja sve online poveznice na webu, u emailu, newsletteru, kojima pozivate korisnike da kliknu na njih kliknu. Sadrže riječi koje pozivaju na akciju kao što su: Pročitaj više, Pošalji upit, Opširnije, Naruči, Prijavi se, Kupi. Povezano: Kako akademske titule prevesti na engleski?

    Kratica za Direct Pošalji porukutj. privatnu poruku poslana putem društvenih medija, koju može vidjeti samo osoba kojoj ste ju poslali.

    Odnosi se na predviđeno vrijeme dolaska (Estimated Time of Arrival) ili vrijeme kada očekujete da će netko stići na odredište.

    Ova je skraćenica jednako popularna i u usmenoj i u pismenoj komunikaciji, a označava ljudske potencijale (Human Resources).

  2. Wikipedija na srpskohrvatskom jeziku pokrenuta je 16. januara 2002. [2][3] Na adresi sh.wikipedia.com započeo ju je korisnik Pingos, [2] odnosno Goran Kulenović, [2][3] 33-godišnjak iz Kanade koji je prethodno prebivao u Bosni i Hercegovini. [4] Prvi izvještaj o radu srpskohrvatske Wikipedije dao je 30. januara 2002.

  3. Zlatokosa je sada tinejdžerka i kosa joj je narasla na dužinu od dvadeset metara. Prelepa Zlatokosa je bila u tornju ceo svoj život, a radoznala je za spoljni svet. Jednog dana, bandit Flin Rajder pronalazi toranj i zarobljen je od strane Zlatokose.

  4. Wikipedija na srpskohrvatskom jeziku srpskohrvatsko je jezično izdanje slobodne internetske enciklopedije Wikipedije. Započeta je 16. siječnja 2002. i trenutačno broji više od 454.000 članaka, [1] što je čini drugom najvećom među južnoslavenskim izdanjima Wikipedije.

  5. 16 January 2002. The Serbo-Croatian Wikipedia (Serbo-Croatian: Wikipedija na srpskohrvatskom jeziku, Википедија на српскохрватском језику) is the Serbo-Croatian language version of Wikipedia, the free encyclopedia. It was started on 16 January 2002, preceding Wikipedia versions in the different standardised ...

  6. Wikipedia na srpskohrvatskom jeziku jest izdanje Wikipedije na srpskohrvatskom jeziku. Trenutno ima više od 450.000 članaka. Najstarija je od četiri postojeće Wikipedije bosansko - hrvatsko - srpskog jezičkog područja.

  1. People also search for