Yahoo Web Search

1. Për Sulmuesin Arbër Hoxha, Kombëtarja shqiptare dha maksimumin e saj në rrugëtimin e Euro2024. Në një deklaratë për gazetarët pas rikthimit nga Gjermania, Hoxha u shpreh se në ato minuta që ishte në fushë, dha maksimumin edhe pse kishin kundërshtarë shumë të fortë përballë.

2. Aug 2, 2024 · SHPËRNDAJE. Arbër Hoxha këtë vit me sa duket do të jetë një titullar fiks në radhët e Dinamo Zagreb dhe ka treguar që në ndeshjen e parë të kampionatit sot se është një armë e rëndësishme ofensive për këtë klub.

3. en.wikipedia.org › wiki › Arbër_HoxhaArbër Hoxha - Wikipedia

Arbër Hoxha (born 6 October 1998) is a professional footballer who plays as a left winger for Croatian club Dinamo Zagreb. A three-time international for the Kosovo national team, he switched his national allegiance to Albania in 2024.

4. Jun 11, 2021 · Kosova ka zhvilluar miqësoren e radhës në Antalya të Turqisë, kundër Gambias, të cilën e fitua me rezultat minimal, 1-0. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 80-të nga Arbër Hoxha, që depërtoi bukur nga e majta dhe iu afrua portës e më pas goditi fuqishëm, duke mos i dhënë mundësi reagimi portierit kundërshtar.

5. Aug 20, 2024 · Vetëm 1 gol i shënuar, që vjen pikërisht nga Dinamo e Zagreb kundër Qarabag. Te Dinamo Zagreb e ka nisur titullar Arbër Hoxha, ndërsa Qarabag e ka në stol Redon Xhixhën. Në dy takimet e tjera nuk pati gola ku kujtojmë se po përballen Lille - Slavia e Pragës dhe Bodo/Glimt - Crvena Zvezda.

6. Mar 15, 2024 · Arbër Hoxha është risia e listës së Sylvinhos, për miqësoret e muajit mars, me Shqipërinë që do të impenjohet ndaj Kilit në “Ennio Tardini” të Parmës në Itali dhe ndaj Suedisë në Stokholm.

7. Arbër Hoxha, 25, from Albania GNK Dinamo Zagreb, since 2023 Left Winger Market value: €1.80m * Oct 6, 1998 in Heidelberg, Germany