Yahoo Web Search

1. 3 days ago · Alexandru Mățan, mijlocașul român de 25 de ani, a avut o evoluție spectaculoasă în meciul din etapa a 33-a din Major League Soccer (MLS), în care echipa sa, Columbus Crew, a învins categoric pe New England Revolution cu scorul de 4-0. TAGS: Alexandru matan MLS Major League Soccer Inter Miami Lionel Messi. Mățan a fost omul meciului ...

2. 3 days ago · Columbus Crew a umilit-o pe New England Revolution, scor 4-0, în cadrul rundei cu numărul 33 din Major League Soccer. Alexandru Mățan (25 de ani) a fost desemnat ”omul meciului”, după ce a reușit să marcheze un hat-trick în poarta slovenului Aljaz Ivacic.

3. Alexandru Mățan a înscris trei goluri ČTK / AP / Brent Clark. Alexandru Mățan, mijlocașul român de 25 de ani, a avut o evoluție spectaculoasă în meciul din etapa a 33-a din Major League Soccer (MLS), în care echipa sa, Columbus Crew, a învins categoric pe New England Revolution cu scorul de 4-0. Mățan a fost omul meciului ...

4. 2 days ago · Sunt atât de mândră de iubitul meu! Nu-mi vine să cred că nu am fost acolo să fiu martoră la asta, dar tot stadionul a fost”, a scris Elena Mățan, pe Instagram. Alex Mățan, jucător de bază la Columbus Crew. Perioada dificilă cu Caleb Porter antrenor a trecut pentru Alex Mățan, care a devenit jucător de bază la Columbus Crew.

5. 3 days ago · Alexandru Mățan (25 de ani) a fost în prim-plan în ultimul meci din MLS, Columbus - New England 4-0, unde a reușit să marcheze de 3 ori. Internaționalul român joacă în MLS din 2021, cu o pauză de 5 luni (august-decembrie), în care a fost împrumutat la Rapid.

6. 3 days ago · Pentru Los Angeles FC a marcat, în minutul 57 al finalei, Olivier Giroud, fostul atacant al lui AC Milan. Columbus l-a transferat în 2021 pe Măţan de la Viitorul, pentru 1.5 milioane de euro. Măţan a fost ulterior împrumutat la Rapid. Din decembrie 2022 încoace a evoluat numai pentru echipa americană.

7. Sep 1, 2024 · După pasa de gol din minutul 90+2 (la scorul de 1-1) din finala Leagues Cup câștigată acum o săptămână, Columbus Crew - Los Angeles FC 3-1, Alex Mățan a recidivat în MLS în noaptea de sâmbătă spre duminică.