Yahoo Web Search

1. Alexandru Irinel Mățan (Romanian pronunciation: [alekˈsandru məˈt͡san]; born 29 August 1999) is a Romanian professional footballer who plays as an attacking midfielder or winger for Major League Soccer club Columbus Crew.

2. Nov 13, 2023 · Fotbalistul român Alexandru Măţan (24 de ani) a marcat un gol pentru formaţia Columbus Crew, care s-a calificat în semifinalele Conferinţei de Est a Major League Soccer (MLS), după ce a învins-o pe Atlanta United cu scorul de 4-2, în meciul al treilea al seriei din play-off.

3. Dec 12, 2023 · Alexandru Mățan a devenit campion în MLS, după ce echipa sa, Columbus Crew, a învins-o pe Los Angeles FC în finala competiției. Fotbalistul român a dezvăluit ulterior că visează să ajungă la echipa națională, sperând să fie convocat pentru meciurile de la EURO 2024.

• Bianca Dumitru
  4. Dec 10, 2023 · Alexandru Mățan, campion în MLS cu Columbus Crew. Cu Mățan integralist, Columbus a controlat finala MLS disputată chiar pe teren propriu, în Ohio, în fața a 20.802 de suporteri. Gazdele au avut nevoie de 4 minute de vis în prima repriză pentru a se desprinde decisiv.

5. Dec 11, 2023 · La două zile de la acel moment, Alexandru Mățan a intervenit, din Statele Unite ale Americii, la Liga Digisport, unde a vorbit despre situația sa de la Columbus Crew, dar și despre ce s-a întâmplat sezonul trecut la Rapid.

6. Dec 3, 2023 · Columbus Crew, echipa mijlocaşului română Alexandru Măţan, s-a calificat în finala Major League Soccer (MLS), liga profesionistă de fotbal din America de Nord, în care va avea ca adversară formaţia Los Angeles FC.

7. Aug 29, 1999 · Alexandru Mățan, 24, from Romania Columbus Crew, since 2020 Left Winger Market value: €3.50m * Aug 29, 1999 in Galați, Romania.