Yahoo Web Search

1. 3 days ago · Reacția lui Alexandru Mățan, după ce a reușit un hat-trick în MLS. Columbus Crew a umilit-o pe New England Revolution, scor 4-0, în cadrul rundei cu numărul 33 din Major League Soccer. Alexandru Mățan (25 de ani) a fost desemnat ”omul meciului”, după ce a reușit să marcheze un hat-trick în poarta slovenului Aljaz Ivacic.

2. 3 days ago · Alexandru Mățan, mijlocașul român de 25 de ani, a avut o evoluție spectaculoasă în meciul din etapa a 33-a din Major League Soccer (MLS), în care echipa sa, Columbus Crew, a învins categoric pe New England Revolution cu scorul de 4-0. TAGS: Alexandru matan MLS Major League Soccer Inter Miami Lionel Messi. Mățan a fost omul meciului ...

3. Dec 13, 2023 · Alexandru Mățan a devenit campion în MLS, după ce echipa sa, Columbus Crew, a învins-o pe Los Angeles FC în finala competiției. Fotbalistul român s-a întors miercuri în țară și a dezvăluit câteva detalii și dificultăți din drumul său spre visul american și titlul cucerit în week-end.

• Maria Olteanu
  4. 3 days ago · Alex Mățan a fost titular pentru Columbus Crew în victoria obținută de echipa sa, scor 4-0, pe teren propriu, cu New England Revolution (etapa a 33-a din MLS), și a reușit hat-trick-ul: a marcat în minutele 14, 64 și 72.

5. Aug 26, 2024 · Alex Mățan a fost introdus în minutul 84 al partidei cu LAFC și a reușit o pasă decisivă pentru golul lui Cucho Hernandez. Este al doilea trofeu pe care fostul rapidist îl câștigă în America, după ce Columbus Crew și-a asigurat în sezonul precedent titlul în MLS.

6. Jun 2, 2024 · Columbus Crew, formație la care este legitimat Alexandru Mățan (24 de ani), a pierdut, scor 0-3, în fața mexicanilor de la Pachuca în finala CONCACAF Champions Cup (echivalentul Ligii Campionilor din America de Nord și Centrală).

7. Sep 1, 2024 · După pasa de gol din minutul 90+2 (la scorul de 1-1) din finala Leagues Cup câștigată acum o săptămână, Columbus Crew - Los Angeles FC 3-1, Alex Mățan a recidivat în MLS în noaptea de sâmbătă spre duminică.