Yahoo Web Search

1. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar heroin kombëtar, Adrian Krasniqi në 27-vjetorin e përjetësimit. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Adrian Krasniqi ishte i edukuar e guximtar. “Adrianin e kisha mik dhe bashkëluftëtar në ditët e lavdisë. I edukuar, zemërbardhë, guximtar i pashoq, ai mishëronte frymën […]

2. 12 hours ago · Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kujtuar ish-bashkëluftëtarin e tij, Adrian Krasniqin, për të cilin tha se ishte i edukuar, guximtar i pashoq e njeri që mishëronte frymën e lirisë për të cilën ai dha jetën. Haradinaj tha se Krasniqi ishte një nga themeluesit e UÇK-së, ku u angazhua në aksione kundër armikut. “Rënia e […]

3. 1 day ago · Çfarë gëzimi! Krasniqi thellon epërsinë e Kosovës 22:14, 15/10/2024. Kosova ka thelluar epërsinë e saj ndaj Qipros. Në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, Kosova po dominon me rezultat 2:0. Ermal Krasniqi ka qenë ai që ka shënuar një gol bombastik në minutën e 52-të.

4. 4 days ago · Dardanët që avancuan pas pjesës së parë me golin e Edon Zhegrovës, tani në pjesën e dytë kanë dyfishuar rezultatin. Zhvillohej minuta e 65-të, kur pas një aksioni të gjatë të Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica asistoi për Ermal Krasniqin, i cili shënoi gol të mrekullueshëm për 2:0.

5. 4 days ago · Lituania vendosi ekuilibrat me Gineitis në minutën e 33-të, por festa zgjati pak, pasi goli u anulua për pozicion të parregullt në fillim të aksionit. Në fakt, për të marrë një vendim, u desh sistemi VAR. Kosova siguroi fitoren me golin e Kransiqit në minutën e 65-të.

6. 5 days ago · Boksieri i njohur shqiptar, Robin Krasniqi, ka dhënë një lajm të hidhur për ndjekësit në rrjete sociale, ku a njoftuar që babai i tij është ndarë nga jeta.

7. 6 days ago · 10.10.2024 22:04. Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, u është përgjigjur deklaratave të shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila, e cila i akuzoi partitë e opozitës për afërsi me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan Radoiçiq.