European Championship Finals12:00 pm GMT-04:00
    Jun 17@Belgium
    European Championship Finals9:00 am GMT-04:00
    Jun 21vsUkraine
  2. 4 days ago · Z české ligy na Euro. V roce 1996 nominoval trenér Dušan Uhrin 15 fotbalistů z české ligy, kteří se po stříbrném úspěchu ve většině prodali do ciziny. O čtyři roky později měl trenér Jozef Chovanec k dispozici 10 fotbalistů z Česka a na Euru 2004 už jich měl Karel Brückner pouze pět, protože většinu týmu složil ...

3. 3 days ago · The final friendly fixture on Wednesday saw Slovakia defeat San Marino 4-0, with Tomas Rigo, Tomas Suslov (€6.0m), Lukas Haraslin (€6.5m) and David Strelec (€5.5m) on the scoresheet. The day before, Austria beat Serbia 2-1 in Vienna, scoring twice within the first 15 minutes.

4. 3 days ago · They ultimately returned to winning ways in Wednesday's clash with San Marino, claiming a commanding 4-0 win over FIFA's lowest-ranked side thanks to goals from Tomas Rigo, Tomas Suslov, Lukas Haraslin and David Strelec.

5. 2 hours ago · San Marino were left empty-handed yet again as they suffered a 4-0 hammering at the hands of Slovakia in a friendly on Wednesday. In a one-sided affair at Wiener Neustadt Arena, Tomás Rigo ...

6. 5 days ago · Tomáš Rigo strelil prvý gól v reprezentácii: Dúfam, že som Calzonovi pomotal hlavu! Slovenskí futbalisti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase nad San Marínom 4:0. Na štadióne v rakúskom Wiener Neustadte rozhodli o svojom triumfe nad outsiderom troma gólmi v prvom polčase.

7. 5 days ago · Svoju premiéru v najcennejšom drese okorenil gólom 21-ročný stredopoliar Tomáš Rigo. Okrem neho zažil premiéru v A-tíme aj o rok mladší Tomáš Hollý, ktorý zasiahol do stretnutia v 68. minúte, keď vystriedal práve Riga. Slováci zaznamenali dôležité dva presné zásahy v úvodnej desaťminútovke.

8. 3 days ago · Earlier this week, Slovakia returned to winning ways against San Marino 4-0 on a neutral venue, Tomas Rigo, Tomas Suslov, Lukas Haraslin and David Strelec on target. Slovakia Squad & Team News Goalkeepers : Martin Dúbravka, Marek Rodák, Henrich Ravas, Dominik Takáč