Yahoo Web Search

1. Nov 15, 2023 · Handbalista Crina Pintea și-a prelungit, miercuri, contractul cu echipa CSM București, pentru încă doi ani, au anunțat reprezentanții clubului din Capitală, pe Urmărește Rezultate Pentru Tine

2. Nov 28, 2023 · Crina Pintea: "Nu mi se pare o grupă foarte grea" Stiri Sportive Primele imagini cu Kira Hagi, în braţele iubitului. Momente tandre, surprinse la Munchen înainte de România – Olanda Primele imagini cu Kira Hagi, în braţele iubitului.

3. Nov 16, 2022 · Crina Pintea (32 de ani) a avut un discurs foarte dur la finalul meciului România - Germania 28-32, ultimul al selecționatei lui Florentin Pera de la EHF EURO 2022.

4. Dec 7, 2018 · Crina Pintea s-a născut și a copilărit în comuna Podu Turcului din județul Bacău. Se trage dintr-o familie modestă, însă acest lucru nu a împiedicat-o să se autodepășească. Reușitele sale profesionale au atras atenția echipelor de top din Europa și au atras respectul persoanelor apropiate, de la familie până la vecinii din satul natal.

5. Crina Pintea, interviu în lacrimi la finalul Campionatului European 2022: "Pentru mine au trecut anii. Nu am mers la Jocurile Olimpice tot din cauza unor joc...

6. Dec 10, 2023 · Crina Pintea, pivotul echipei naționale, s-a accidentat în victoria cu Japonia, scor 32-28, de la Campionatul Mondial de handbal feminin. Jucătoarea de la CSM București va rata partida cu Polonia, ultima din grupa principală pentru România înainte de ieșirea din competiție.

7. Jun 4, 2022 · Gyor s-a calificat în finala Ligii Campionilor, iar Crina Pintea a marcat două goluri în victoria cu Esbjerg, scor 32-27. La Budapesta, Esbjerg a rezistat doar în prima repriză. La pauză, scorul a fost 15-15, însă apoi Gyor s-a desprins și s-a impus la cinci goluri diferență, iar bucuria a fost una foarte mare în tabăra formației din Ungaria.